Førsteside
Om SJK
Konsert
Lydklipp
Utgivelser
Linker
Medlemsinformasjon
Nytt medlem?
Presse
Ledige stemmer
Kontakt
English
 
LOGG INN · LOGG UT
 
 
Norgemesterskapet 2015 direkte på TV2 Sumo!

 



Lørdag 21 mars skal Sarpsborg Janitsjarkorps måle kreftene med de beste i landet når de deltar i Elitedivisjonen i Norgesmesterskapet i Trondheim.

Benytt lørsdags ettermiddag til å få med deg Sarpsborg Janitsjarkorps direkte på TV2 Sumo (abonnement) eller selvsagt på plass i Olavshallen i Trondheim. Framførelsen til alle korpsene i Elitedivisjonen blir sendt på TV2 Sumo.

 

Klikk her for å følge NM direkte

 

 


Elitedivisjon lørdag 21 mars 2015. Alle klokkesletter blir som ca tider å betrakte, da det har en tendens til å forskyve seg litt utover dagen.

Nr 1. kl. 10:00
Christiania Blåseensemble dirigert av Trond Husebø
Torstein Aagaard-Nilsen "Dirty Dancing", Alfred Reed "Armernian Dances", Igor Stravinskij "Ildfuglen"
Slik gikk det i fjor: 2.plass og 96,5 poeng

Nr. 2 kl. 10:49
Sandvikens Ungdomskorps dirigert av Ray Farr
Thomas Doss "Spiriti", Eric Whitacre "Ghost Train"
Slik gikk det i fjor: 3.plass og 94,5 poeng

Nr. 3 kl. 11:35
Greåker Musikkorps dirigert av Geir Holm
Stephen Melillo "In the Beginning", Olav Anton Thommesen "Stabsarabesk"
Slik gikk det i fjor: 1.plass (1.divisjon, opprykk)

Nr 4. kl. 12:20
Nittedal og Hakadal Janitsjar dirigert av Ante Tanja Räsänen
Paul Hindemith "Symfoniske Metamorfoser", Wouter Leneart "The Shadow of Gelgotha"
Slik gikk det i fjor: 5.plass og 91 poeng

Nr 5. kl. 13:06
Lillestrøm Musikkorps dirigert av Trond S Myhre
Donald Grantham "Lone Star Twister", Franco Cesarini "Poema Alpestre"
Slik gikk det i fjor: 1.plass (Norgesmestere) og 97 poeng

Nr 6. kl. 14:05
Musikkforeningen Nidarholm dirigert av John Philip Hannevik
David Dzubay "Snake Alley", Maurice Ravel "Daphnis et Chloé" (arr Thorhu Takahashi)
Slik gikk det i fjor: 4.plass og 93,5 poeng

Nr. 7 kl. 14:49
Vestre Aker Musikkorps dirigert av Thomas Carstensen
Maurice Hamers "Chakra", Arturo Marques "Danzon No 2"
Slik gikk det i fjor: 8.plass og 88 poeng

Nr 8. kl. 15:37
Sarpsborg Janitsjarkorps dirigert av Rune André Halvorsen
Paul Hindemith "Symhony in Bb-flat", Bernard Rands "Unending Lightning"
Slik gikk det i fjor: 6.plass og 90 poeng

Nr 9. kl. 16:22
Dragefjellets Musikkorps dirigert av Gary Peterson
Donald Grantham "Bum's Rush",  Paul Hindemith "Symfoniske Metamorfoser"
Slik gikk det i fjor: 9.plass og 87 poeng

Nr 10. kl. 17:09
Kolbu Janitsjarkorps dirigert av Christian Tenfjord
David Maslanka "Traveler", Oliver Waespi "Audivi Media Nocte"
Slik gikk det i fjor: 7.plass og 89 poeng

Dommere i årets Elitedivisjon er Felix Hauswirth, Yngve Slettholm og Paul Scholer
Premieutdelingen er ca kl. 21 samme kveld.

Vi ønsker alle korps lykke til.

Kilde: Janitsjar.net








- SJK, WebAdmin - 19.03.2015
Neste oppdrag
Norgesmesterskapet 2017


Sarpsborg Janitsjarkorps - Sannesundveien 58, Postboks 142 - 1701 Sarpsborg -